/

"bakarsan beyoglu"

bilgi
 
 

Müdürlüğümüze bina yada işyeri cephesine yönelik görüşmeye gelenlerle, birebir ilgilenilmekte ve mimari danışmanlık hizmeti verilmektedir. 

Ayrıca yıl içinde muhtelif periyodlarla, bölge ve cadde seçimi yapılarak tüm yapıların tesbitleri yapılmakta; sonrasında da sözkonusu cadde ve sokakta yer alan binaların cephesinde yapılması gereken düzenlemeler belirlenerek, yapılması gerekli düzeltmeler bina sahiplerine tebligat yapılarak bildirilmektedir. Müdürlüğümüze görüşmeye gelen vatandaşlarımıza düzeltilmesi gerekli hususlar birebir aktarılarak düzenleme süreci başlatılmaktadır.

Amaç, uzun ve meşakkatli olan bu süreçte, bina sahiplerinde yapı ve çevre bilincini geliştirerek, düzenli bir şekilde yapılarının bakımlarını yapmalarını sağlamak ve onların ihtiyacı olan mimari desteği verebilmektir.

Bina cephelerinde boya rengi, taş binaların temizliği, bina üzerinde cephe bütünlüğünü bozan eklentilerin kaldırılmasi gibi bina dış cephesine ait tüm detaylar, müdürlüğümüzdeki teknik ekibin  denetiminde yapılmakta, çalışmaların tamamlanmasının ardından periyodik olarak çalışılan bölge fotoğraflanarak, takip edilmektedir .