/

"bakarsan beyoglu"

bilgi
 
 

    Dolapdere Semt Konağımız; Aralık 2007 tarihinde hizmete açılmıştır. Konak bünyesinde bulunan Sosyal Yardım Bürosu, Sosyal Market, Sağlık Ocağı, Aşevi, Çamaşırhane ve Duşhaneler ile ihtiyaç sahipleri için büyük bir hizmet kompleksidir.

   Bölge halkının sağlık hizmeti ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Dolapdere Sağlık Ocağımızda;2 doktor ve 2 hemşire görev yapıyor. Sağlık Ocağımızda gün içinde yaklaşık 120 hastaya temel sağlık hizmeti veriyoruz. Aşeviden ortalama 130 aile ve günlük 650 vatandaşımız yararlanıyor. Konağımız; Bülbül Mahallesi başta olmak üzere Bostan, Çukur, Kalyoncu Kulluk, Kamerhatun, Kocatepe, Şehitmuhtar, Sururi, Hacıahmet, Yenişehir ve İstiklal mahallerimize hizmet sunmaktadır.

İçerisinde Aile sağlık merkezi, kütüphanesi, internet salonu , çok amaçlı salon, eğitim sınıfları jimnastik salonu, kreşi,muhtarlık , ptt ve engelli yatak odalarının bulunduğu bir kompleks  olarak tasarlanmıştır.  İmalatı devam eden yapının iç mimari çalışmaları tamamlantıktan sonra halkın hizmetine açılacaktır.